Polecamy

Jak zaprzyjaźnić się z kurierem?

Jak wypisać list przewozowy na paczkę kurierską?

Przesyłki kurierskie

Przesyłka za pobraniem

Handel w Internecie jest bardzo wygodny i najczęściej niezwykle korzystny w porównaniu z klasycznymi kanałami handlowymi, więc trudno się dziwić, że wszelkiego rodzaju sklepy internetowe i handel między zwykłymi osobami prywatnymi przybiera naprawdę wielką skalę.

Cały czas jednak jeszcze mamy do czynienia ze swoistym kryzysem zaufania, przez co większość osób przynajmniej zastanawia się nad tym, co by było, gdyby sprzedawca wziął pieniądze, a potem wyparował z nimi i z zakupionym sprzętem? Żeby temu zapobiec, stosuje się możliwość wysyłania rzeczy za pobraniem. Przyjrzyjmy się tej metodzie.

Wysyłka za pobraniem w firmach kurierskich

Mechanizm wysyłania przesyłek za pobraniem jest naprawdę nieskomplikowany. Polega on na tym, że przesyłka trafia z rąk kuriera do rak klienta dopiero w momencie, kiedy potwierdzi on podpisem prawidłowe dostarczenie przesyłki oraz ureguluje należność za nią. Pieniądze trafiają potem do wysyłającego przesyłkę. Kiedy już zapłaci się za przesyłkę i podpisze dokumenty, można w obecności kuriera otworzyć przesyłkę i zobaczyć, co znajduje się w jej środku.

Trochę inaczej działa opcja sprawdzania zawartości, ponieważ tutaj istnieje możliwość obejrzenia zawartości przesyłki jeszcze przed jej odebraniem, ale trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami oraz z koniecznością ograniczenia się do bardzo krótkiej listy przewoźników oferujących nam taka możliwość działania.

Opcja za pobraniem też nie jest powszechnie dostępna. Wiele firm kurierskich uważa ją za spory problem dla siebie i pomimo stosowania opłat ogranicza jej oferowanie tylko do podmiotów firmowych. Innymi słowy, jeśli Kowalski wysyła coś do Nowaka, nie ma możliwości nadania przesyłki za pobraniem.

Opłaty kurierskie

Ceny

Wysyłka przedmiotu za pobraniem to dodatkowa usługa przy okazji normalnej wysyłki. Jest to po prostu wykorzystanie kuriera w charakterze kasjera. Jak już zostało powiedziane, nie każda firma w ogóle świadczy takie usługi, a jeśli już je świadczy, to nie dla każdego. Skupiając się na firmach, które są do tego skłonne, trzeba zauważyć, że różnice w cenach są bardzo znaczące. Bardzo często ceny ustalane są indywidualnie dla partnerów biznesowych, którzy będą przesyłali większe ilości przesyłek. Inne firmy skupiają się raczej na wartości przesyłek wysyłanych w ten sposób i ograniczają możliwość korzystania z pobrania do towarów mniej wartościowych.

Czas dotarcia pieniędzy do nadawcy też może być problemem. Większość firm kurierskich realizuje pobranie w około tydzień. Są jednak firmy, w przypadku których na pieniądze trzeba czekać nawet do czternastu dni.

Pobranie jest niezbyt wygodne i do tego zwykle dość drogie, ale jest to znakomity sposób na pozbycie się nieufności pomiędzy stronami transakcji.

Zobacz

Ubezpieczanie przesyłek

Najczęściej jest tak, że polscy kurierzy działają w pełni profesjonalnie, przez co...

Jak przesyłać alkohol kurierem?

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, co do tego, że kurier nie zgodzi się na...

Jak wypisać list przewozowy na paczkę...

Istnieje cała masa problemów pojawiających się w kwestii wypisywania listów przewozowych...