Polecamy

Przesyłka za pobraniem

Jak zaprzyjaźnić się z kurierem?

Przesyłki kurierskie

Jak przesyłać alkohol kurierem?

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, co do tego, że kurier nie zgodzi się na transportowanie przedmiotów nielegalnych takich, jak choćby chronione rośliny i zwierzęta, broń palna oraz narkotyki. Okazuje się jednak, że nie brakuje także innych przedmiotów, które są wyłączone z przewozu nawet pomimo tego, że są legalne.

Tak jest choćby w przypadku substancji łatwopalnych i żrących, organizmów martwych i żywych, a także w przypadku żywności oraz upominków. Na szczęście, jeśli mamy do czynienia z produktami legalnymi, możemy liczyć na to, że w określonych przypadkach kurier podejmie się ich transportu. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby w przypadku alkoholu budzącego zresztą spore kontrowersje.

Alkohol – i tak i nie

Co do zasady, kurierzy nie podejmują się transportu substancji płynnych, a co za tym idzie na liście produktów, które nie znajdują się w centrum ich zainteresowania znajduje się także alkohol. Dzieje się tak dlatego, że mamy do czynienia z towarem, który relatywnie łatwo może ulec uszkodzeniu. Co więcej, takie uszkodzenie mogłoby skutkować utratą zdrowia przez samego kuriera. Klient indywidualny nie ma większych szans na zmianę takiego stanu rzeczy, nie da się jednak ukryć, że pozycja, w jakiej znajdują się sklepy internetowe, jest bardziej uprzywilejowana.

Te często decydują się na podpisanie umowy z konkretnym przewoźnikiem, co pozwala im na swobodne przesyłanie nie tylko alkoholu, ale i wielu innych trunków. Niektóre firmy kurierskie widzą w tym na tyle duży zysk, że są skłonne do wprowadzania specjalnych udogodnień skierowanych nie tylko dla przedsiębiorców, ale i sklepów www.

Przesyłka alkoholu

Przykładem może być choćby jedna z firm, która zaproponowała nawet specjalne opakowanie na butelki stanowiące jeszcze lepsze zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem. Oczywiście, nadal musimy mieć na uwadze pewne ograniczenia prawne. W związku z tym na terenie UE nie można transportować alkoholu powyżej 70 procent, sama pojemność butelki nie powinna zaś przekraczać 5 litrów.

Alkohol – tylko dla pełnoletnich

Może się wydawać, że spełnienie powyższych warunków pozwala na swobodny i bezpieczny transport alkoholu, okazuje się jednak, że mamy do czynienia z jeszcze jednym obostrzeniem, które zawsze powinno być traktowane z należytą powagą. Chodzi o to, że osoba, która wysyła i otrzymuje alkohol, musi być pełnoletnia. Obostrzenia wiekowe są nieco inne w zależności od tego, gdzie działa sklep i jakie przepisy prawne musi uwzględniać. W przypadku kuriera o pełnoletności odbiorcy świadczy czytelny podpis złożony przez niego podczas odbioru paczki.

Kolejnym wymogiem prawnym, z istnienia którego bezwzględnie należy zdawać sobie sprawę, jest obowiązek dołączenia do przesyłki niezbędnej dokumentacji. Jeśli paczka jest wysyłana do państwa nie będącego członkiem UE powinny one informować o opłaceniu podatku akcyzowego. Przesyłka musi być więc zaopatrzona w Uproszczony Dokument Towarzyszący. Jeśli nie trzeba płacić akcyzy, konieczne jest, mimo wszystko, przedstawienie Administracyjnego Dokumentu Towarzyszącego i wysłanie go razem z trunkiem.

Zobacz

Ubezpieczanie przesyłek

Najczęściej jest tak, że polscy kurierzy działają w pełni profesjonalnie, przez co...

Przesyłka za pobraniem

Handel w Internecie jest bardzo wygodny i najczęściej niezwykle korzystny w porównaniu z...

Jak wypisać list przewozowy na paczkę...

Istnieje cała masa problemów pojawiających się w kwestii wypisywania listów przewozowych...