Polecamy

Zakładamy firmę kurierską

Praktyka pracy kuriera

Poradnik

Sposoby na wysyłkę ciężkich przedmiotów

Zakupy przez Internet cieszą się w ostatnich czasach coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, skoro pozwalają nam korzystać z ofert nawet tych sklepów, których siedziby znajdują się w sporym oddaleniu od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli w centrum naszego zainteresowania znajdują się buty lub ubrania, nie musimy obawiać się poważniejszych problemów.

Te dają o sobie znać przede wszystkim wówczas, gdy myślimy o zakupie znacznie cięższego towaru.

Jak wysłać takie przedmioty?

Okazuje się, że nawet wtedy, gdy podobają nam się meble dostępne w e-sklepie, z pomocą mogą nam przyjść firmy kurierskie. Standardowe usługi świadczone przez nie dotyczą zazwyczaj przewozu paczek oraz palet. Jeśli więc duże przedmioty mogą być najpierw rozkręcone, a następnie również spakowane w kartony, ich transport wcale nie musi być kłopotliwy. Problemu nie ma w związku z tym choćby z meblami, choć w tym wypadku należy zwracać uwagę na to, aby każda część była maksymalnie dobrze spakowana.

Nie można też oszczędzać na kartonie, który powinien być nie tylko mocny, ale i gruby tak, aby ciężka zawartość nie uległa uszkodzeniu i nie przemieszczała się podczas transportu. Poszczególne elementy dobrze jest zresztą dodatkowo zabezpieczyć na tę okoliczność. W tym kontekście znakomicie sprawdza się choćby folia bąbelkowa. Dodatkowe zabezpieczenie dotyczy także narożników. Jeśli chcemy, aby meble dotarły pod wskazany przez nas adres w idealnym stanie, starajmy się również wypełnić przestrzenie, jakie znajdują się między nimi.

Trasnport dużej przesyłki

Transport ciężkich przedmiotów kurierem

Paczki muszą być przy tym odpowiednio oznakowane. Każda firma kurierska ma w tym zakresie własne mechanizmy działania, doświadczenie podpowiada jednak, że świetnie sprawdzają się karteczki z napisem ostrożnie. Stanowią one informację dla kuriera, że nie mamy do czynienia ze standardową przesyłką, a tym samym, w ich własnym interesie leży to, aby sprawdzała się ona jak najlepiej. Pewnym problemem mogą okazać się koszty takiego zamówienia, nietrudno się bowiem domyślić, że mamy do czynienia z paczką, za którą, z uwagi na jej nietypowe gabaryty, będziemy musieli dopłacić.

Nie ma zresztą innego wyjścia, skoro paczka jest zwykle sortowana ręcznie. Paczki tego rodzaju są też kwalifikowane jako niestandardowe ze względu na osiąganą przez siebie wagę, ta bowiem zwykle jest wyższa niż standardowe 31 kilogramów. Bywa też, że paczka przekracza inne wymiary określane w regulaminie firmy kurierskiej, z czym mamy do czynienia zwłaszcza w odniesieniu do jej długości. Na stronie większości firm kurierskich znajdują się dziś jednak kalkulatory, dzięki którym z wyprzedzeniem poznamy wysokość dopłaty, co pomoże nam zdecydować, czy dana oferta nadal jest atrakcyjna.

Jak przewozić duże przedmioty?

Jeśli transport, jaki chcemy zlecić, odnosi się do dużej liczby elementów, tańszym, a jednocześnie bezpieczniejszym rozwiązaniem powinno się okazać stworzenie z nich tak zwanej przesyłki paletowej. Ta przewiduje, że kartony zostaną dobrze spakowane, a następnie ułożone na palecie, co sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się ryzyka przeładowania. Elementy umieszczane na palecie są zwykle dodatkowo zabezpieczane, a to sprawia, że taka forma transportu okazuje się znacznie bezpieczniejsza. Dodatkowa jego poprawa wiąże się z owinięciem palet specjalną folią.

Zobacz

Jak zaprzyjaźnić się z kurierem?

Coraz częściej kupujemy rzeczy w Internecie, wiec ktoś musi je do nas dowozić i ten ktoś...

Co zrobić z uszkodzoną przesyłką?

Kiedy następuje taka sytuacja, że kurier nie zjawia się z przesyłką nawet przez kilka dni...