Polecamy

Praktyka pracy kuriera

Zakładamy firmę kurierską

Poradnik

Jak zaprzyjaźnić się z kurierem?

Coraz częściej kupujemy rzeczy w Internecie, wiec ktoś musi je do nas dowozić i ten ktoś pojawia się przed naszymi drzwiami całkiem regularnie. Warto się z tym kimś zaprzyjaźnić, bo chociaż często bywa zły i się spieszy, jest to osoba, która dostarcza nam ważne rzeczy i dobrze by było ją mieć po swojej stronie. W jaki sposób można zjednać do siebie kuriera? Jest na to kilka sposobów. Warto stosować je łącznie.

Zadbaj o przygotowanie przesyłki

Kurierzy to tylko i aż pracownicy firmy kurierskiej, więc trzeba pamiętać, że są zobowiązani przestrzegać określonych regulaminów. Jeśli tego nie robią, mają kłopoty. W praktyce chodzi często o przypilnowanie nas, byśmy to my w odpowiedni sposób przestrzegali regulaminu. Chodzi przede wszystkim o pakowanie paczki. Nie powinna ona być luźna w środku i musi być zapakowana szczelnie. W przeciwnym razie przewożenie jej to ryzyko, a firmy kurierskie na takie ryzyko godzić się nie chcą. Odpowiednie limity dotyczą też rozmiaru i wagi przesyłki.

Zapiszmy czytelnie adres

W dzisiejszych czasach takie kwestie kurierzy często załatwiają za nas, ale jeśli po prostu oddajemy gotowa paczkę klientowi, zadbajmy o to, by była ona odpowiednio spakowana i by był na niej właściwie zapisany adres nadawcy i adres zwrotny. Powinien on być też zabezpieczony przed wilgocią, więc najlepiej jest go zakleić taśmą samoprzylepną lub włożyć do jakiegoś foliowego woreczka przed przylepieniem na paczce.

Taśma zabezpieczająca

Naklejaj odpowiednie naklejki

Jeśli paczka zawiera rzeczy delikatne, mogące się stłuc, nie lubiące nadmiernych wstrząsów lub nie radzące sobie najlepiej w pozycji innej niż zakładana, należy koniecznie poinformować o tym kuriera poprzez umieszczenie na przesyłce odpowiednich informacji. Takie naklejki informacyjne powinny znajdować się przynajmniej na trzech ścianach przesyłki, by kurier był świadomy delikatności zawartości.

Nie rozstawaj się z telefonem

W dzisiejszych czasach niewiele osób kiedykolwiek rozstaje się z telefonem, ale trzeba wiedzieć, że o tym szczególnie pamiętać, kiedy jesteśmy na trasie kuriera. Kurierzy często chcą się umówić na konkretną godzinę dostawy, by wszystkim ułatwić życie, a jeśli ktoś telefonu nie odbiera, skończy się to pewnie tak, że kurier pocałuje klamkę i będzie musiał jeszcze raz pofatygować się do adresata. Jeśli kurier dzwonił i widzimy jego nieodebrane połączenie, warto jest po prostu zadzwonić i umówić się z nim. Kurierzy bardzo nie lubią sytuacji, kiedy muszą wiele razy dzwonić do tej samej osoby w celu nawiązania z nią kontaktu.

Przywitaj kuriera uśmiechem

Kurierzy cały dzień pracują z ludźmi, co w praktyce oznacza, że czasami spotykają osoby miłe, a czasami natrafiają na ludzi, po spotkaniu których odechciewa się żyć. Lub przynajmniej ma się myśli ludobójcze. Dlatego bardzo wskazane jest powitanie kuriera uśmiechem, by mógł odreagować powstały stres.

Zobacz

Sposoby na wysyłkę ciężkich przedmiotów

Zakupy przez Internet cieszą się w ostatnich czasach coraz większą popularnością. Nic w...

Co zrobić z uszkodzoną przesyłką?

Kiedy następuje taka sytuacja, że kurier nie zjawia się z przesyłką nawet przez kilka dni...